Svítící obojky Dog Fantasy – dost muziky za málo peněz

Deset našich fanoušků v říjnu testovalo svítící obojky Dog Fantasy, které se prodávají v 6ti barevných kombinacích a ve dvou délkách 45 a 70cm. Dají se jednoduše zkrátit obyčejnými nůžkami a co je zajímavé – nabíjejí se přes USB z počítače, v autě, doma nebo na cestách. Výrobce deklaruje viditelnost na 500m.

Trvalo nám několik týdnů, než jsme se dostali k uveřejnění tohoto postu. Jednak jsme čekali, než nám všichni z Rudyho testovacího týmu pošlou své hodnocení, ale hlavně máme spoustu práce s přípravou prosincových novinek a kampaní. Také z toho důvodu bude formát recenze trochu jiný, než ty minulé. Spíše než abychom shrnuli všechna hodnocení do jedné velké recenze, rozhodli jsme uveřejnit jednotlivé postřehy v podobě jaké nám dorazily. Je to v duchu Rudyho testovacího cetra, které chce být za všech okolností autentické a upřímně, představuje to pro nás méně práce.

DogFantasy0

Pro ty z vás, kteří se potřebujete rychle dozvědět jak to celé dopadlo a nezajímají vás detaily, je tu krátký sumář.

Jednoznačné výhody:

  • snadné a rychlé přizpůsobení velikosti obojku
  • dostatečná viditelnost v šeru a ve tmě
  • dá se bez problémů kombinovat s běžným nebo antiparazitním obojkem
  • v pohodě vydrží minimálně na jednu dlouhou procházku (2-3 hodiny)
  • dobíjecí kabel součástí balení
  • nízká cena

DogFantasy2

Nevýhody:

  • v některých případech je krácený konec obojku třeba zajistit proti vypadávání
  • měkčí balení výrobku způsobuje, že obojky se po vybalení delší dobu narovnávají
  • obojek neroste se psem, takže když štěně vyroste, je třeba koupit obojek větší
  • v dlouhosrstých psů je obojek hůře viditelný

Verdikt:

Za rudyhosvet.cz se nestydíme obojky Dog Fantasy doporučit jako zajímavý prvek pasivní ochrany psů při ranním nebo večerním venčení. Jsou relativně levné a dělají přesně to, co jsme od nich čekali!

DogFantasy3

Nemůžete se rozhodnout? Přečtěte si 7 necenzurovaných mini-recenzí od členů testovacího týmu ;)

Přizpůsobení velikosti obojku bylo úplně snadné, zastřihli jsme a spojili a nasadili. Vypínání, zapínání také v pořádku, obojky nerozdělávám nechala jsem je trochu větší a dávám je psům přes hlavu. Režimy svícení mi vyhovují dostatečně, nejvíce používáme trvalé svícení bez blikání . Obojky jsou dostatečně viditelné, mám tři barvy ( 2 jsem si dokoupila ) a i lidé mne zastavovali při večerních procházkách a ptali se kde jsem je koupila, že svítí parádně. Měla jsem psy 2 dny na noční směně v práci a trvalé svícení vydrželo v kuse 24 hod. Za dobu co je mám na testování, jsme nabíjeli 3x a používáme denně na 2 večerní procházky zhruba jedna asi půl hodiny. Kvalita je myslím dobrá , jediné co mi vadí je že ta strana kde se obojek ustřihne se jen navleče na takový kolík a ničím se nezajistí, u modrého obojku, který jsem koupila se mi stalo že se psovi 2x rozdělal a spadl mu, zdá se mi u něj ta gumová hadička trochu volnější. Rozhodně u těchto obojků zůstanu, jsou fajn nejvíc se mi líbí že se nabíjí a nemusím shánět baterky. A jak píšu mohl by být ten konec jak se stříhá a nasazuje nějak zajištěn.

 …..

Přizpůsobit obojek velikosti psa problém nebyl, vše jsme udělali dle přiloženého návodu…Jen se nám stalo, že se obojek v té části, kde jsme ho rozpojili kvůli zkrácení, na procházce rozpojil… Museli jsme obojek v tomto spoji slepit, abychom neriskovali, že ho opět „ztratíme“. Náš pes s obojkem nemá žádný problém…Měl na krku klasický svůj obojek, obojek proti klíšťatům a svítící obojek a bez problémů… :-) Manipulace s obojkem je snadná, zapínání a vypínání je taky bez problémů. Režimy svícení jsou dostačující, nejvíce se mi líbí ten blikací režim. Vypadá to hezky, zajímavě a jsme tím nepřehlédnutelní… :-) Viditelný je suprovně, s tímto jsem byla nejvíce spokojená, je viditelný na vzdálenost, která odpovídá vzdálenosti, na kterou pustím psa při šeru nebo za tmy (max 20m)….ale určitě je výborně vidět na větší vzdálenost. Na naše vycházky vydrží na jedno nabití, s tím jsme neměli problém. Kvalitu zpracování hodnotím jako dobrou….jen balení by výrobce mohl vychytat, obojek byl v balení asi ve dvou místech ohnutý. Ohyby se po vybalení a i přes moji snahu je vyrovnat, nevyrovnaly, tudíž obojek vypadá jako „zlomený“.  Přes malé chyby hodnotím obojek jako dobrý, viditelnost výborná. Mohu ho porovnat s jiným svítícím obojkem, který má druhý pejsek, ten svící jen v části obojku, v části, kde se může regulovat délka nesvítí a při pohybu pejska se přetočí tak, že část, která svítí nejde vidět. U testovacího obojku veliká spokojenost s tím, že svítí po celé délce!!!!! Líbí se mi také dobíjení obojku přes USB kabel.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

…..

Nasezaní v pořádku, pes ho snesl bez problémů. Jen a to jsem psala, hned, jak mi přišel. Je tam špatný dotek, takže chvíli svítí a chvíli ne. Jakmile je pes v klidu, přestane svítit, při pohybu se zase rozsvítí. Jelikož je pes krátkosrstý je velmi pěkně vidět. Asi bych ho doporučila (pokud by mi fungoval bezchybně).

…..

Jak snadné/obtížné bylo obojek přizpůsobit velikosti psa – velmi snadné, uzpůsobeno ustřihnutím, až mě to překvapilo, zřejmě horší je, když pejsek rychle roste a mění se mu rychle velikost krku, změna je nenávratná. Vypínání, zapínání, nandavání – velmi dobře. Používáme hlavě stále svícení, přijde mi i pro pejska nejšetrnější Zda je dostatečně viditelný (jednoduše jestli splňuje svou hlavní funkci) – rozhodně. Použili jsem zatím cca 2-3 x a zatím nebylo třeba nabíjet, líbí se způsob nabíjení, žádné baterky. Kvalita zpracování – velmi dobrá. Naprostá spokojenost a nadšení, naprosto splnil očekávání a účel.

DogFantasy6

…..

Obojek je velmi snadné přizpůsobit velikosti psa. Jediným problémem může být situace, kdy obojek kupujete štěněti, které ještě poroste. Na to tento obojek prostě není. Střihnete a pak už můžete jen zmenšovat. Pes obojek snáší dobře – neví o něm, je velmi tenký, lehký, pohodlný. Zdá se mi ale, že psovi vyhovuje to, že obojek mu mírně svítí na cestu, pokud je čerstvě nabit. Manipulace s obojkem je velmi jednoduchá, nasazuji i sundávám obojek přes hlavu (má i otevírací mechanismus, ale mě vyhovuje jen převléknutí přes hlavu). Zapínání super a jednoduché. Jen ty blikající režimy svícení jsou prostě moc – pes pak vypadá jako UFO, takže využíváme pouze stálé svícení. Viditelný je perfektně, problémy ale můžou mít dlouhochlupí psi – obojek je poměrně tenký a může se tak ztrácet mezi chlupy. Svítí cca 2,5 hodiny (ke konci už jen malinko, ale v úplné tmě to stačí), nabíjení je velmi rychlé. Do půl hodiny je nabito – asi i dříve, ale strčím to většinou do PC (součástí balení je USB nabíječka) a pak už nabíjení nehlídám. Kvalita zpracování odpovídá ceně. Jsem spokojena, ale určitě to není obojek na 5 let. Dávám mu tak dva roky, ale třeba překvapí. Růžová však při svícení bohužel růžová není, je to spíše červená.

…..

Přizpůsobení velikosti obojku je opravdu velice snadné. Stačí pečlivě změřit a ustřihnout. Rozepínání obojku už je horší. Západka zapínání se opravdu špatně stlačuje a chce to cvik, aby člověk zjistil, jak to udělat co nejrychleji a nejsnadněji, zvlášť, pokud máte nadšeného a neposedného pejska. Na druhou stranu se opravdu nestane, že by se obojek sám rozepnul. Ovšem při zachycení obojku např. o vetvičku, se rozpojí mimo zapínání a psovi spadne. A stejně tak i zapnutí funkce je trochu obtížné nahmatat pokud už je obojek nasazen. Pokud je obojek plně nabit, svítí opravu velmi jasným světlem a je vidět i pod delší srstí. Bohužel jeho nabití vydrží tak jednu středně dlouhou (cca. hodinovou) procházku. Při druhé už začne ztrácet jas, takže je nutné myslet předem na to, že se Vám při delší procházce obojek vybije a použít buď jiný nebo vzít náhradní.
Jako hlavní negativa bych hodnotila to, že má obojek kulatý průměr a tak snadno zapadne i v polodlouhé srsti a při ztrácení jasu není brzy vůbec vidět. Další nevýhodou je, že obojek neobsahuje žádné reflexní prvky, které bývají opravdu výborným pomocníkem při snížené viditelnosti a při procházkách v místech, kudy projíždějí auta.
Celkové zpracování obojku je velmi jednoduché, ale funkční. Myslím, že by nebyl problém ještě místo zapínání potáhnout slabou bužírkou a tím ještě výrazně zvýšit voděodolnost obojků už při výrobě. Vzhledem k ceně obojků a jeho jednoduchosti a funkčnosti bych ho jistě doporučila pro běžné užívání nenáročným majitelům, hlavně u hladkosrstých psů.

…..

Obojek jde velmi snadno přizpůsobit krku psa. Obojek snáší v pořádku jako normální obojek. Manipulace zapínání, vypínání ok akorát odepínání nejde úplně lehce, ale to tak nevadí hlavně že drží. Nejspíš bych režim plného svícení dala jako první jinač ok. Viditelný je dost plní svoji funkci na výbornou, večer venčím modré světlo :D. Baterka nám vydržela celou testovací lhůtu, takže dlouho. Kvalita zpracování je dobrá nemám jí co vytknout.

…..

Tým rudyhosvet.cz a říjnový testovací tým

Příště: TEST nového krmiva Carneeval (vyjde v lednu 2015)

One thought on “Svítící obojky Dog Fantasy – dost muziky za málo peněz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>