Otestovali jsme anglické krmivo Barking Heads

Rudyho testovací centrum nemělo zavřeno ani o prázdninách a 10 našich psích kamarádů testovalo anglické krmivo Barking Heads. Vybrali jsme chovatele, kteří touto značkou krmiva nikdy předtím nekrmili a na testování se přihlásili dobrovolně. Podle rasy a stáří psa jsme jim vybrali vhodnou recepturu a poslali porci krmiva postačující minimálně na měsíc. A celkem se nám vrátilo celkem 8 nezávislých recenzí. Docela si potrpíme na tom, že recenze jsou opravdu nezkreslené, protože chovatelé krmivo k testování dostávají zadarmo a dostávají ho od nás, nikoliv od výrobce. Necítí tak snad žádný tlak na výsledek testu. Recenze neupravujeme a výsledky prezentujeme bez přikrášlování.

home-cats-and-dogs

Jen pro pořádek – testovali jsme celkem 5 receptur: bezbilné Fish-n-Delish GRAIN FREETurkey Delight GRAIN FREE a štěněčí Puppy Days GRAIN FREE. Navíc ještě Tiny Paws Bad Hair Day pro malá plemena a hypoalergenní Bad Hair Day pro dospělé psy středních a velkých plemen. 

Kdo testoval? Chtěli jsme, aby byly zastoupeny velká i malá plemena a psi různého stáří. Anglický Setr, Irský Setr, Malý Münsterlandský Ohař, Rhodeský Ridgeback, Stafordšírský Bulteriér, Dlouhosrstý Králičí Jezevčík a 2 několik kříženců. Psi jsou ve věku od 9 měsíců do 8 let.

Co jsme dopředu věděli o krmivu Barking Heads?  Že je to britské krmivo z rodinné firmy, které již za svou relativně krátkou historii výroby stihlo získat několik zajímavých ocenění, naposledy prestižní ocenění organizace Pet Product Retail Association.

To nejzásadnější o krmivu Barking Heads, co lze vyčíst ve veřejně dostupných zdrojích:

  • Převaha bílkovin v krmivu z čistého kuřecího, lososího a jehněčího masa (až 37% sušeného masa)
  • Nízký obsah škrobů výhradně z rýže, ovsa, brambor. Se striktním vyloučením pšenice a kukuřice ze všech receptur.
  • Zelenina v objemově nezanedbatelném množství s důrazem na obsah termostabilních buněčných zametačů volných radikálů.
  • Nejsou použity žádné vedlejší produkty živočišné ani rostlinné, žádné suroviny nízké nutriční hodnoty pro psa (sója, kukuřice)
  • Všechny suroviny jsou výrobcem nakupovány na území Velké Británie.
  • Žádná zchutňovala, barviva, sůl, geneticky modifikované suroviny, suroviny používané běžně v krmivářství.

Tolik na úvod a teď shrnutí výsledků testu.


++ Chuť a výživnost a zažívání

Velmi pozitivně hodnotíme, že všem psům bez výjimky chutnalo krmivo bez zvykání. Žrali prostě hned a bez přemlouvání, beze zbytků. Všichni recenzenti krmiva bez výjimky napsali, že se jejich pes rozhodně nasytil z doporučené denní dávky krmiva a nemuseli ho nijak přikrmovat. Psi si ve všech případech zachovali stejnou váhu, jakou měli v době před testováním nového krmiva. Máme hlášený jeden případ, kdy přechod na nové krmivo vyvolal krátkodobé zažívací potíže (řidší stolice), které ale po několika dnech samy odezněly. Obecně doporučujeme při přechodu na nové krmivo přimíchávat novou recepturu do stávající velmi pozvolna. Přechod by neměl trvat kratší dobu než jeden týden, během kterého postupně ubíráme poměr původní receptury.

Abychom přiblížili autenticitu hodnocení, přikládáme vlastní hodnocení majitelů psů v testovacím týmu.

„Granule pesici očividně velmi chutnaly a na krmení se vždy těšila… Normálně je to nežravec, takže to u ní není obvyklé… “ Anglický Setr, receptura Bad Hair Day

V jednom případě chovatel zaznamenal, že pes svou dávku nedojídal, takže mu po úvaze krmnou dávku snížil.

„Vámi doporučenou denni dávku jsme snížili ještě asi o 1/3. Fenka nedojidala.“ Dlouhosrstý jezevčík, receptura Fish-n-Delish GRAIN FREE

K přijímání granulí ještě jen jedna poznámka. Pokud budete vybírat recepturu pro malá plemena, volte řadu Tiny Paws, protože s kousáním standardní řady receptur Barking Heads by mohli mít psi jako jezevčíci, čivavy nebo pinčové problémy.


 ++ Složení granulí

Samostatnou kapitolkou je složení krmiva. Velmi pozitivně hodnotíme, že výrobce u složení receptur přemýšlel, a do krmiv pro štěňata přidává automaticky prebiotika, což jsou účinné složky kvasinkového původu, zvyšující kvalitu trávicích procesů a tím celkové zdraví štěňat.

U dospělých psů potom všechny receptury Barking Heads obsahují glukosamin, chondroitin a složku MGM, které se podílí na výstavbě a obnově kloubů, chrupavek a vaziv. Pes krmený tímto krmivem tak nemusí dostávat tyto látky ještě bokem a přijímá tedy komplexní výživu, zajišťující zdraví jeho pohybového aparátu, což je důležité zejména u psů velkých plemen případně u pracovních psů.

Složení je kvalitní až na mletý oves, který by tam být nemusel, ale rozhodně pozitivně hodnotím, že jsem ve složení nalezla i přidaný glukosamin, chondroitin a MSM, které jsou důležité pro zdraví kloubů.Jelikož mám psy dost aktivní a vedené ke sportu, klouby jsou více zatěžované. Určitě bych tyto granule zařadila mezi velmi dobré a doporučila je i dalším.“ Anglický Setr, receptura Bad Hair Day


 + Vliv na fyzickou kondici a srst

U každého testu granulí standardně sledujeme vliv krmiva na kvalitu srsti psa a jeho celkovou aktivitu a náladu. U parametrů Změna fyzické aktivity a Změna kvality srsti u žádného psa v testovací skupině nedošlo v žádném případě ke zhoršení. U několika psů jejich majitelé pozorovali, že psi byli vitálnější a také kvalita jejich srsti šla nahoru.

„Hned od první granule velký úspěch v chuti, velice aktivní a spokojená :)“ Rhodeský Ridgeback, receptura Turkey Delight GRAIN FREE

Aktivita

Srst

Stejně jako u předchozího testu krmiva Essential, i tentokrát jsme si při psaní shrnutí vědomí toho, že kvalita srsti má velkou setrvačnost a projeví se až po delší době, takže tuto část recenzí je potřeba brát s rezervou. Aby bylo možné brát výsledky tohoto parametru jako opravdu věrohodné, bylo by třeba v testu pokračovat ještě minimálně jeden nebo raději dva další měsíce. Není vyloučené, že tuto recenzi ještě doplníme, protože minimálně 2 ze psů z prázdninového testovacího týmu zůstávají právě na testované receptuře.


Koupili by si majitelé psů v testovacím týmu krmivo znovu?

To nevíme, protože ho od nás dostali zdarma, ale víme, že by ho doporučili svým přátelům a známým – pejskařům. A to ve 100%. Pro nás jako prodejce je to určitě hodnotná zpětná vazba, na základě které krmivo zcela určitě zůstane v nabídce našeho obchodu a budeme ho podporovat.

Doporucení

Kvalita - Cena

Závěrem

Krmivo budeme nabízet i z toho důvodu, že se nejen podle nás, ale i podle recenzentů jedná o „velmi kvalitní granule za přiměřenou cenu„. Ano, Barking Heads nejsou levné granule, ale můžeme snad napsat, že v tomto případě zákazník platí za kvalitu.

Tým rudyhosvet.cz a prázdninový testovací tým

Příště: pravděpodobně TEST pamlsků a odměn (vyjde na podzim 2014)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>