Jednání s přepravci o cenách na rok 2015

Naše letošní strategie nabídky přepravních služeb našim zákazníkům byla o tom, aby si každý vybral to „svoje“. Na jednu stranu jsou všichni spokojení, ale z druhé strany se nám tím výrazně zhoršila vyjednávací pozice s dopravci do budoucna. Objem zásilek se teď tříští mezi 4 dopravce. V součtu toho posíláme čím dál více, ale jednotliví přepravci to tak nemusí vnímat a máme tu první nepříjemnost - ČP nám od nového roku zdražuje služby. Ve výsledku se u zásilek nad 10 kg (což je většina) dostáváme nad psychologickou hranici 100,-.

Všechno ČP svěřit nechceme, využívá ji teď cca 20% zákazníků.

Přemýšlíme o tom, že ČP zrušíme úplně a svěříme její část služeb soukromému přepravci, pro kterého tak vedle přirozeného meziročního růstu budeme ještě zajímavější a dostaneme lepší podmínky.

—střih —

Po jednáních, která proběhla tento týden to vypadá velmi dobře. První cenové návrhy jsou minimálně o 10% lepší, než stávající nabídka našeho soukromého přepravce. V takové situaci bychom mohli buď snížit limit pro dopravu zdarma nebo snížit dopravné.

Do konce roku to musíme rozseknout. Včas o všem budeme informovat v našich novinkách na webu.

overflowing-packages

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>